Bookmark and Share

HZS Karlovarského kraje

Vydáno dne 25. 06. 2014 (2330 x přečteno)

Reprezentační družstvo HZS Karlovarského kraje je složené z hasičů z několika stanic ze všech tří územních odborů kraje. Karlovarský kraj je rozlohou i počtem obyvatel nejmenší v České republice, i proto nenabízí členská základna profesionálních hasičů tolik možností, jako větší kraje s bohatou sportovní historií co se týká požárního sportu. Výběr Karlovarského kraje tak možná nedosahuje takových sportovních kvalit, jako například kolegové z Moravy, o to větší jsou ale Karlovaráci bojovníci. 


Na mistrovství do Českých Budějovic odjíždějí s jediným cílem a to překvapit soupeře. Družstvo si nedělá ambice na čelní umístění mezi nejlepšími sportovci z řad profesionálních hasičů, nechce ale dát svou kůži zadarmo a chce bojovat. Ve prospěch týmu hrají zkušenosti několika matadorů z karlovarského výběru. Věkem sice už téměř mohou běhat za veteránskou kategorii, přesto jsou stále platnými členy karlovarského družstva a dosahují na individuálních tratích stále slušných výsledků.


Příprava členů týmu je tvořena v rámci možností na jednotlivých stanicích během běžné fyzické přípravy příslušníků. S ohledem na pracovní vytížení má družstvo jen minimální možnost trénovat společně, členové repre výběru Karlovarského kraje jsou nejen z různých stanic či z operačního střediska, ale rovněž i z rozdílných směn. Sjednotit tým na společné tréninky je tak pro karlovarský výběr velmi obtížné a jednotliví členové družstva tak většinou trénují ve skupinkách nebo samostatně. Dobrou přípravou pro některé z nich je rovněž účast na soutěžích v požárním sportu v dresu dobrovolných hasičů.

Desetičlenný tým kromě zkušených sportovních mazáků tvoří také dva benjamínci, kteří jsou nováčky nejen v karlovarském výběru, ale i u profesionálních hasičů. V republikovém finále tak budou především sbírat cenné zkušenosti.

V předchozích ročnících mistrovství České republiky v požárním sportu profesionálních sborů se karlovarské družstvo většinou drženo na zadních pozicích, kde nejčastěji s kolegy ze stejně malých krajů, jako je například Liberecký, bojovalo spíš o to nebýt poslední, než že by se prali o cenné kovy. V minulosti ale karlovarské družstvo zasáhlo i mezi nejlepší a to jak v celkovém hodnocení, tak i úspěchy jednotlivců, kdy několik členů z karlovarského výběru bylo vybráno do reprezentačního týmu České republiky.

Letos bude na MČR v Českých Budějovicích reprezentovat HZS Karlovarského kraje družstvo ve složení Roman Krumphanzl, Jiří Karas, Ondřej Horych, Daniel Mottl, Miloslav Pospěch, Milan Bílek, Petr Smolák, Tomáš Doleček, Odřej Krbec a Patrik Žižka. Vedoucím týmu je Jiří Horník a trenérem týmu Dušan Uhlík.