Bookmark and Share

Charakteristika DOMOUŠICE 2016

Vydáno dne 30. 06. 2016 (2269 x přečteno)

Obec Domoušice lěží v malebné krajině obklopená lesy v Ústeckém kraji v okrese Louny. První zmínky o obci spadají do 14. století. Nyní je k trvalému pobytu přihlášeno 650 obyvatel. Sbor dobrovolných hasičů byl v Domoušicích založen v roce 1877, příští rok oslaví 140cáté výročí.

 


Práce s mládeží se datuje již v 50. letech minulého století a s několika přestávkami se daří dodnes. V současné době má sbor 63 členů a 10 čestných členů. Kolektiv mladých hasičů má 28 členů. Naposledy bylo družstvo mladých hasičů obnoveno v roce 2008, kdy jsme se všichni učili pravidla hry Plamen. Poctivě jsme trénovali a již za rok jsme okresní kolo vyhráli a postoupili do krajského kola, kde jsme sbírali nové zkušenosti. Do krajského kola jsme se ještě probojovali třikrát, vždy jsme si odvezli medaili, ale stále ta nejcennější chyběla.
Letos se to po 8 letech tréninků podařilo a my jsme si vychutnali pocity vítězů krajského kola. Je to odměna nejen pro mladé hasiče a jejich vedoucí, ale i pro rodiče a místní nadšence, kteří pomáhají. Na Mistrovství České republiky jedeme jako nováčci, kteří se těší na nové zkušenosti z vrcholné soutěže a udělají maximum pro dosažení co nejlepších výsledků.
Členové družstva, kteří se probojovali až na MČR jsou pouze z našeho sboru ve věku 9 až 14 let – Terka Benešová, Honza Drexler, Terka Kosinová, Martin Králik, Ondra Králik, Zděnda Kraft, Filip Kril, Eliška Krilová, Lucka Petrlíková, Zuzka Zulová a náhradnice Lucka Lusková.

Vedoucí družstva – Pavel Kril, Pavel Schovanec, Jaroslav Kosina, Iveta Karpíšková