Bookmark and Share

Charakteristika DOLNÍ MĚCHOLUPY 2016

Vydáno dne 25. 06. 2016 (2252 x přečteno)

 Říkáte si, že jste v souvislosti s hrou PLAMEN už v loňských rocích o naší Městské části slyšeli? Jak by ne, vždyť náš kolektiv reprezentuje hl. m. Prahu již po třetí za sebou!  Dolní Měcholupy naleznete na východním okraji Prahy a žije zde asi tři tisíce obyvatel.  Starší až do prvního kola pilně trénovali, aby předvedli co nejlepší výkony. Zde tým svůj trénink zúročil a do druhého kola postoupil z prvního místa. Nicméně na druhém, postupovém kole bylo třeba výkony ještě vylepšit. Na několika disciplínách se podařilo zrychlit, nicméně i díky kvalitě všech družstev bojujících o postup o vítězi rozhodly, stejně jako v předchozích dvou letech, až požární útoky.


Družstvo svůj postup na republikové kolo vzalo s radostí a zároveň pokorou. Po vystoupení na stadionu VUT v Brně (2014) a na pražské Slavii (2015), bude hlavním cílem nejen vylepšit svá letošní maxima, ale také hrdě reprezentovat Prahu a vybojovat co nejlepší umístění v celkovém pořadí. Tým na MČR tvoří sedm chlapců a tři děvčata. Jsou to:
Dříč Kristýna Vojtová, šikula Lukáš Plhal a duše týmu Michal Jurča. Prakticky neodmyslitelnou čtvrtinu družstva tvoří sourozenci Popsimovovi – nejstarší člen týmu a strojník Boris, který jako jediný letos v kategorii starších končí, a rychlíci Michal a Klárka. V týmu jsou také věčně usměvavý Mirek Němeček, mistryně ve skoku přes překážky Alenka Kašpárková, obětavý Petr Voříšek a talent Jarda Žalud, kterého jsme si na MČR půjčili z SDH Zličín. K postupu také pomohli rychlík Anička Kolářová a věčný optimista a smíšek Maty Kronovetr. Ti se však mistrovství nemohou zúčastnit. Hlavními vedoucími jsou Iveta a Libor Vojtovi. Kolem družstva se točí několik dalších lidí – trenérů a řidičů, jmenovitě Zdena a Vláďa Blahetovi, Terka a Milada Růžičkovi, a Kabáty na cestu pouští Ondra a Martin Vojtovi.

Zelenočerní mistři Prahy vzkazují: „Držte nám v Budějovicích palce