Bookmark and Share

Charakteristika BOŘITOV 2016

Vydáno dne 26. 06. 2016 (2479 x přečteno)

Sbor dobrovolných hasičův Bořitově byl založen roku 1885. Sídlí v budově hasičské zbrojnice, která se nachází v centru obce Bořitov. Hasičská základna je vybavena jak moderní technikou, využívanou k zásahům v případě požárů, povodní a dalších krizových situacích, tak i zasloužilou historickou techniku, využívanou našimi předky v dobách minulých. V Současné době má sbor 125 členů. Zásahovou jednotku obce tvoří 16 hasičů.


Velkou pozornost věnuje sbor také mládeži. Dlouholeté úsilí, přineslo své úspěchy. Dorostenci v ročnících 2014 a 2015 hájili barvy jihomoravského kraje na MČR. Mladší i
starší žáci patří dlouhodobě k okresní špičce a v letech 2013, 2015 a 2016 postoupili do krajských kol. Svou poslední účastí si vybojovali postup na Mistroství ČR hry Plamen v Českých Budějovicích. Základ družstva tvoří chlapci David Pospíšil, Martin a Tomáš Kučerovi, Martin Svoboda, Marek Odehnal, Patrik Fojt, Pavel Karásek a jediná dívka Simona Páralová. Tento tým spolu roste pod vedením vedoucích Davida Párala a Lukáše Martínka již od přípravky. Od té doby se nich stala velmi dobrá parta. Od krajského kola tým doplnili kamarádi Štěpán Kašparec z SDH Žernovník a Honza Vach z SDH Sychotín, kteří do týmu skvěle zapadli.
Už samotná účast na Mistroství ČR je pro nás velkým úspěchem. Za každý další úspěch budeme jen rádi.